fbpx

Test na HIV

Każdy się testuje na HIV

Walentynki z Projektem Test

14 lutego obchodzone jest niemal już oficjalne święto, zakochanych – Walentynki. Pomimo tego, iż o relacje ze swoim partnerem lub partnerką powinniśmy dbać nie tylko od święta, gdy przychodzi ten szczególny dzień większość par pragnie go uczcić w wyjątkowy sposób. Wybór atrakcji i propozycji na urozmaicenie Walentynek jest coraz większy. Oprócz romantycznej kolacji czy seansu filmowego warto tego dnia pomyśleć o zdrowiu seksualnym swoim oraz drugiej połówki.

W tym roku z okazji 14 lutego Fundacja Edukacji Społecznej, w ramach Projektu Test, zorganizowała wydarzenie pt. „Walentynki z Projektem Test”. Akcja społeczna miała na celu zachęcić warszawiaków do zadbania o swoje bezpieczeństwo i wykonania badania w kierunku HIV. „Walentynki z Projektem Test”. obywały się  w dwóch punktach konsultacyjno-diagnostycznych: na ul. Nugat 3 oraz w al. Jana Pawła II 45a, w godzinach 16-20. Specjalnie na tę okazję Fundacja Edukacji Społecznej wraz z marką Durex oraz Lactacyd przygotowała upominki dla wszystkich osób, które tego dnia zdecydowały się za darmo i anonimowo wykonać aż 3 testy: w kierunku HIV, HCV i kiły. Akcja zakończyła się wielkim sukcesem. Tego dnia liczba osób, które poddały się testom była prawie trzykrotnie większa w porównaniu do przeciętnego dnia pracy punktów konsultacyjno-diagnostycznych.

„Wspólne badanie to nie test na wierność tylko okazanie sobie zaufania i dbałość o siebie i partnera” mówi dr n. społ. Magdalena Ankiersztejn-Bartczak, Prezes Fundacji i koordynatorka punktów. Fundacja Edukacji Społecznej zachęca do regularnego wykonywania badań na obecność wirusa HIV, HCV i kiły oraz zaprasza na swój profil na Facebooku oraz Instagramie, gdzie regularnie pojawiają się ciekawe informacje na temat profilaktyki zdrowia publicznego. Punkty konsultacyjno-diagnostyczne na ul. Nugat 3 oraz w al. Jana Pawła II 45a otwarte są od poniedziałku do piątku w godzinach 16-20. Lista wszystkich punktów, w których można wykonać bezpłatny i anonimowy test w kierunku HIV znajduje się na stronie www.aids.gov.pl/pkd/.

 

Comments are closed.