fbpx

Test na HIV

Każdy się testuje na HIV

PROJEKT TEST 2015: PLEJADA ZNAKOMITYCH GWIAZD W SPEKTAKLU „POZYTYWNI”

Magdalena Boczarska, Olga Bołądź, Janusz Chabior i Łukasz Simlat zagrają w wyjątkowym spektaklu #POZYTYWNI. Uroczysta premiera zaplanowana jest gościnnie na 30 listopada 2015 roku w warszawskim Teatrze IMKA. Wszystko w ramach 7. edycji kampanii PROJEKT Test, która jest częścią międzynarodowych działań na rzecz walki z AIDS realizowanych przez MAC AIDS FUND. W działania MAC AIDS FUND zaangażowani są m.in.: Elton John, Mary J. Blige, Shirley Manson, Linda Evangelista, Christina Aguilera, Nicki Minaj, Lady Gaga, Ricky Martin czy Rihanna.

Projekt Test już od 7 lat walczy z tabu związanym z zakażeniem HIV oraz zachęca do wykonywania testów na HIV. „Co roku razem z MAC Cosmetics oraz partnerami ze świata medycyny, kultury, mody i biznesu podejmujemy różnego rodzaju działania, aby skutecznie zwiększać świadomość Polaków na temat HIV/AIDS. Pomysł społecznie zaangażowanego spektaklu teatralnego chodził za nami od zawsze, czekaliśmy tylko na idealny scenariusz. Napisał go dla nas Cezary Harasimowicz.” – tłumaczy autorka kampanii, Agata Kwiatkowska.

Spektakl #POZYTYWNI, autorstwa Cezarego Harasimowicza, to komediodramat o tym jak człowiek mierzy się ze swoimi lękami i słabościami. Historie głównych bohaterów pokazują, że pozytywnym można i trzeba być nawet wtedy, gdy pozytywny jest wynik testu na HIV. Także wtedy, gdy jest się kobietą w męskim ciele, antysemitką odkrywającą swoje żydowskie pochodzenie czy rolnikiem-gejem. W spektaklu udział weźmie plejada znakomitych aktorów: Magdalena Boczarska, Olga Bołądź, Janusz Chabior oraz Łukasz Simlat. Reżyseria spektaklu powierzona została Krzysztofowi Czeczotowi – jednemu z najzdolniejszych polskich aktorów, dramaturgów i reżyserów młodego pokolenia, który za swoją pracę nagrodzony został wieloma międzynarodowymi nagrodami.

Uroczysta premiera spektaklu odbędzie się 30 listopada 2015 roku, w wigilię Międzynarodowego Dnia Walki z AIDS. Na początku 2016 roku spektakl #POZYTYWNI wystawiany będzie w Teatrze IMKA w Warszawie, ale już wkrótce przeniesiony zostanie w zupełnie nową przestrzeń SCENY GARNIZON na warszawskim Mokotowie w Al. Niepodległości.

Pomimo, iż coraz więcej Polaków wykonuje testy w kierunku HIV, nie zmienia się jednak ich podejście do osób zakażonych. Nadal w społeczeństwie panują krzywdzące stereotypy, które stygmatyzują i uniemożliwiają osobom zakażonym normalne życie. Dlatego w tym roku kluczowymi hasłami kampanii są tolerancja, zrozumienie, empatia.” – mówi dr Magdalena Ankiersztejn-Bartczak prezes Fundacji Edukacji Społecznej, która współorganizuje kampanię.

Kampania PROJEKT Test finansowany jest ze sprzedaży specjalnie dedykowanej na ten cel szminki VIVA GLAM przez międzynarodowy fundusz MAC AIDS FUND, przez H&M tegorocznego partnera strategicznego oraz we współpracy z Fundacja Edukacji Społecznej od lat zajmującej się profilaktyką HIV/AIDS, testowaniem i działaniami na rzecz osób seropozytywnych i ich bliskich i z Fundacją Garnizon Sztuki Grażyny Wolszczak

HARMONOGRAM SPEKTAKLI:

28.11.2015, godz. 19:00 – POKAZ PRZEDPREMIEROWY/PRÓBA GENERALNA Z PUBLICZNOŚCIĄ/spektakl w sprzedaży

29.11.2015, godz. 19:00 – POKAZ PRZEDPREMIEROWY/spektakl w sprzedaży

30.11.2015, godz.19:00 – UROCZYSTA PREMIERA

1.12.2015, godz. 19:00 – spektakl w sprzedaży

02.12.2015, godz. 19:00 – spektakl w sprzedaży

Informacja o biletach: Fundacja „Garnizon Sztuki” sprzedaje bilety za pośrednictwem: eBilet.pl, salony Empik oraz kasy Teatru IMKA w Warszawie.

O FUNDACJI EDUKACJI SPOŁECZNEJ

Fundacja Edukacji Społecznej to organizacja pożytku publicznego od 2002 roku działająca w zakresie edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia. Od początku swojej działalności ważnym jej zakresem działań jest testowanie w kierunku HIV i wsparcie osób seropozytywnych. Fundacja prowadzi szerokie działania profilaktyczne między innymi poprzez edukację w szkołach, szkolenia różnych grup społecznych i zawodowych. Pracownicy Fundacji są członkami polskich i zagranicznych towarzystw naukowych, biorą czynny udział w konferencjach i seminariach. Organizacja prowadzi również badania naukowe w zakresie HIV/AIDS. Reprezentuje również Polskę na Civili Society Forum HIV/AIDS działającym przy Komisji Europejskiej. W Fundacji prowadzone są również programy wsparcia dla osób żyjących z HIV i ich bliskich. Fundacja prowadzi dwa punkty anonimowego i bezpłatnego testowania w kierunku HIV przy ul. Nowogrodzkiej 82 wejście B czynny od 16.00 do 20.00 i przy ul. Żelaznej 79 czynny od poniedziałku do piątku od 16.00 do 19.00. Punkty finansowane są ze środków Krajowego Centrum d.s. AIDS i Urzędu m. st. Warszawy. Po raz trzeci bierze też udział w Europejskim Tygodniu Testowania w kierunku HIV. W ramach tej akcji punkt przy Nowogrodzkiej będzie czynny dodatkowo w weekend 21-22 listopada w godz. 10.00 – 18.00, wynik testu będzie można odebrać tego samego dnia. W ramach akcji będą również robione badania przesiewowe w kierunku HCV.

O Fundacji GARNIZON SZTUKI

Fundacja GARNIZON SZTUKI została założona w maju 2014 roku przez Grażynę Wolszczak i od tego czasu realizuje projekty z obszaru kultury i sztuki. Fundacja GARNIZON SZTUKI wraz z Klubem Dowództwa Garnizonu Warszawa w 2016 roku uroczyście zainauguruje SCENĘ GARNIZON – nowe miejsce na mapie kulturalnej Warszawy. Głównym celem Fundacji jest stworzenie nowoczesnego centrum kultury, które będzie miejscem dialogu z publicznością, otwartym polem twórczym dla artystów, mecenasów kultury i różnych środowisk społecznych chcących angażować się w szerzenie wartościowych idei oraz aktywny rozwój stolicy. Teatr, muzyka, film i sztuki wizualne będą w centrum zainteresowania nowej Sceny Garnizon. Idea KOCHAM WOLNOŚĆ jest hasłem towarzyszącym wszystkim organizowanym przez Fundację wydarzeniom. Spektakl „POZYTYWNI” będzie pierwszą teatralną produkcją Fundacji Garnizon Sztuki. SCENA GARNIZON – nowe miejsce na kulturalnej mapie Warszawy ( Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa, Al, Niepodległości 141) Spektakl #POZYTYWNI będzie pierwszą teatralną produkcją Fundacji Garnizon Sztuki, po nowym roku przeniesiona zostanie na SCENĘ GARNIZON ( uroczysta inauguracja marzec 2016) Scena ta ma być miejscem dialogu z publicznością, otwartym polem twórczym dla artystów, mecenasów kultury i różnych środowisk społecznych chcących angażować się w szerzenie wartościowych idei oraz aktywny rozwój stolicy. Kultura, nowoczesna sztuka głównie z obszarów: teatru, muzyki, filmu i sztuk wizualnych będzie w centrum zainteresowania nowej Sceny Garnizon. Idea KOCHAM WOLNOŚĆ natomiast będzie hasłem towarzyszącym wszystkim organizowanym na SCENIE GARNIZON wydarzeń.

H&M #odpowiedzialnamoda

H&M to wiodąca firma odzieżowa o silnych wartościach i jasnej koncepcji biznesowej: “Moda i jakość w najlepszej cenie zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju”. H&M aktywnie dba o to, aby wszelkie oferowane klientom produkty powstawały z poszanowaniem ludzi i środowiska naturalnego. Jako firma kierująca się długofalowym podejściem, H&M chce mieć pozytywny wpływ na świat, a zaangażowanie w kwestie społeczne uważa za swój obowiązek. Celem firmy jest użycie skali, aby doprowadzić do systematycznych zmian w dziedzinie mody. H&M chce sprawić, by moda była odpowiedzialna, a odpowiedzialność modna.

Organizatorzy PROJEKT Test #POZYTYWNI: Fundacja Edukacji Społecznej, Fundacja Garnizon Sztuki, MAC AIDS FUND Partnerzy: MAC Cosmetics, Ströer, Dom mediowy OMD, Restauracja Ambasada, Kevin. Marphy, e-Bilet, Aliganza Fashion Agency, LAF Artists Management, The Pedicure Place Partner Strategiczny: H&M

Comments are closed.