fbpx

Test na HIV

Każdy się testuje na HIV

Pokolenie Le Madame, My

#PokolenieLeMadame #test4HIV #VIVAGLAM #ProjektTest

Już 1 grudnia, w Światowy Dzień Walki z AIDS, spotkamy się w dawnym kultowym klubie Le Madame, aby okazać wsparcie dla wszystkich osób żyjących z wirusem HIV, sprzeciwić się stygmatyzacji osób zakażonych, a także zachęcić do badania się. Impreza VIVA GLAM Night jest elementem 8. edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej Projekt Test, organizowanej przez Fundację Edukacji Społecznej – wstęp wolny dla każdego, kto w tym dniach 28.11-01.12 wykona badanie w prowadzonych przez nią punktach!

Formuła tegorocznego wydarzenia powstała w duchu miejsca i wartości wyznawanych przez tzw. Pokolenie Le Madame. Jeszcze kilka lat temu Le Madame, dzisiejsza Galeria Freta, było jednym z najsłynniejszych warszawskich lokali, w którym każdy czuł się dobrze, niezależnie od wieku, płci czy orientacji seksualnej. Miejsce gdzie po raz pierwszy w Polsce w otwarty i nieoceniający sposób zachęcano do profilaktyki HIV. Pokolenie Le Madame to ludzie, którzy nie kategoryzują i nie odrzucają innych, lecz wspierają się bez względu na pochodzenie czy preferencje. 

Po dekadzie nieobecności, w klimat Le Madame przeniesie  nas Żaklina oraz Maciej Gąsiu Gośniowski – ich kultowe show łączymy z nowoczesnym brzmieniem Xxannax i klubowymi setami DJ Boogie. Wstęp jest wolny dla każdego, kto w dniach 28.12-01.12 zrobi test na HIV – anonimowy, bezpłatny, z wynikami po 30 minutach! Adresy Punktów na www.projekttest.pl

Więcej szczegółów na wydarzeniu na Facebooku:  www.facebook.com/events/1807018072915082/

W tym roku Projekt Test zaprasza do Testowania razem z zespołem Xaanaxx 

„Wszystkich naszych fanów, którzy zbadali się na HIV w Punktach Fundacji Edukacji Społecznej, zapraszamy na nasz koncert z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS, w czwartek w dawnym klubie Le Madame. Anonimowy wynik testu jest wejściówką na imprezę” – mówi Klaudia Szafrańska z grupy Xxanaxx.

Mija 35 lat od wykrycia HIV. Ponad 35 milionów osób na świecie ma tego wirusa. Codziennie kilka osób w Polsce dowiaduje się, że tego wirusa ma. Bez profilaktyki i edukacji nie zatrzymamy tej machiny. Potrzebujemy długofalowych, zaplanowanych, systemowych działań. Przemyślanej i konsekwentnie realizowanej strategii. HIV można powstrzymać. W wielu krajach udało się wyhamować epidemię. Możemy czerpać z ich doświadczenia. Ale trzeba działać, bo nowe zgłoszenia to tylko wierzchołek góry lodowej. Świat w swojej strategii dąży do osiągnięcia 95% diagnozowanych zakażeń HIV. A w Polsce  tylko 9% osób kiedykolwiek wykonało test.

Bądź z nami! Wsparcie na żywo lub online

Jeżeli nie możesz być tego dnia z nami, ale chcesz wyrazić swoje poparcie, możesz to zrobić poprzez kanały społecznościowe. Wystarczy, że na znak solidarności, zrobisz sobie zdjęcie z podniesioną prawą ręką w znaku L, które potem udostępnisz na swoim profilu na FB czy Instagramie oznaczone hasztagami #PokolenieLeMadame #test4HIV #VIVAGLAM. W ten symboliczny sposób przyłączysz się do wyrażenia sprzeciwu wobec stygmatyzacji osób zakażonych HIV oraz zachęcisz do badań i profilaktyki.

Bywałeś w Le Madame? 

Czekamy na Twoje wspomnienia, anegdoty, zdjęcia! Udostępnij je nam na fanpage’u „Pokolenie Le Madame” www.facebook.com/pokolenielemadame. Przez najbliższe miesiące będą zbierane materiały i wspomnienia na temat kultowego klubu – najciekawsze materiały umieścimy w filmie dokumentalnym „Pokolenie Le Madame”.

Wśród firm, które wsparły naszą akcję znalazły się m.in. MAC Cosmetics, ALDO, DUREX i Kevin Murphy. Honorowego patronatu nad imprezą udzieliła Prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Punkty bezpłatnych badań na HIV, HCV lub kiłę:

ŚRÓDMIEŚCIE:

Al. Jana Pawła II 45, I piętro w pawilonach (nad Ziko Apteką)

środa 30.11 godz. 16-20

czwartek 1.12 godz. 16-20

URSYNÓW:

ul. Nugat 3 

środa 30.11 godz. 10-20 

czwartek 1.12 godz. 10-20

Każda osoba wykonująca test otrzyma zaproszenie na imprezę.

Fundacja Mac AIDS Fund od długiego czasu wspiera osoby chore na AIDS. Firma przeznacza także całkowity dochód ze sprzedaży pomadek z serii VIVA GLAM przekazywany jest na walkę z AIDS we wszystkich częściach świata – podczas imprezy zostanie wręczony czek dla Fundacji Edukacji Społecznej. Międzynarodowymi ambasadorami MAC AIDS FUND są m.in. Elton John, Mary J. Blige, Shirley Manson. 

ALDO, od założenia marki w 1972 roku, opiera swoją działalność na filarach miłości, szacunku i uczciwości. ALDO Group jest zaangażowana w walkę z AIDS od połowy lat 80., gdy bardzo mało osób, a jeszcze mniej firm, wyrażało publiczne wsparcie dla osób dotkniętych chorobą. Od tamtego czasu marka aktywnie działa na rzecz pogłębiania świadomości oraz powiększania środków na ten cel, wykorzystując różne produkty i kampanie marketingowe, jak również przekazując co roku charytatywnie środki, dzięki programowi ALDO FIGHTS AIDS. Kupując szpilki Cassedy w kolorze turkusowym wspierasz Fundusz Stypendialny dla młodych ludzi żyjących z HIV.

Durex to marka, która na temat dobrego seksu wie więcej niż ktokolwiek inny. Istnieje od ponad 80 lat i jest największą i najbardziej rozpoznawalną marką prezerwatyw oraz różnorodnych produktów do zabaw intymnych na świecie. Nazwa Durex jest kombinacją angielskich słów „Durability, Reliability, and Excellence” (trwałość, niezawodność, doskonałość). Te cechy doskonale odzwierciedlają misję marki i jej produktów. Aby zaspokoić rosnące i zmieniające się potrzeby konsumentów, Durex prowadzi ciągłe badania, dzięki którym wprowadza na rynek nowe rodzaje produktów wzbogacających życie seksualne. Obecnie w portfolio, oprócz szerokiej gamy prezerwatyw, znajdują się również żele intymne oraz nakładki wibracyjne. 

Comments are closed.